Комплектуючі до камінів та печей
- ROZETA/KAISER/S130
- ROZETA/KAISER/S150
- KAISER/120/0.5
- RS130/0,5
- RS150/0,5
- KAISER/160/0.5
- RS180/0,5
- RS200/0,5
- KAISER/KOLENO/45/130
- KAISER/KOLENO/45/150
- KAISER/KOLENO/45/180
- KAISER/KOLENO/45/200
- KAISER/120/1
- KAISER/130/1
- RS150/1
- RS160/1
- RS180/1
- KAISER/200/1
- KAISER/KOLENO/90/120
- KAISER/KOLENO/90/130
- KS150/90R0
- KAISER/KOLENO/90/160
- KAISER/KOLENO/90/180
- KAISER/KOLENO/90/200
Комплектуючі для топок, печей і камінів
Щоб ваш камін прослужив десятки років, був безпечним і ефективним, недостатньо просто придбати камінну топку або піч. Важливою складовою функціональності каміна є якраз те, що зазвичай залишається за межами нашої уваги - комплектуючі деталі та матеріали для монтажу топок, печей і камінів.
Вибір майстра, при цьому так само важливий, як і вибір комплектуючих. Від того, як відбувається монтаж, проходить він з дотриманням всіх правил та вимог безпеки, а також від суворої послідовності виконання робіт, залежатиме і те, як добре буде працювати ваш камін. Але давайте розберемося з усім по порядку.
Які комплектуючі потрібно для установки каміна
Щоб камінна топка чи піч працювали справно і без перебоїв, важливо ще на етапі монтажу подбати про якісних комплектуючих для каміна. Сюди ми відносимо:
- Труби для димаря
- Дымоходное коліно
- Трубу радіатор для димоходу
- Доліт (адаптер) для подачі повітря ззовні
- Ізоляційні плити
- Вентиляційні решітки
- Підставка і двері для камінної топки
- Жароміцне скло
- Камінні решітки
Саме ці елементи забезпечують якість роботи камінної топки печі або за умови їх грамотної установки.
Неспеціалісту розібратися в усіх цих деталях може бути складно, але все ж, якщо ви задумали придбати камінну топку чи піч, то варто хоча б поцікавитися, які комплектуючі до них варто вибрати. У магазині вам в цьому допоможе консультант, який пояснить, для чого потрібна кожна деталь. Однак попередню інформацію ви можете дізнатися в цій статті.
Димар для камінної топки і його комплектуючі
Більшість сучасних камінів для дому і дачі складаються з трьох базових елементів:
- топка (або піч)
- димохід;
- система підключення до димоходу.
Як вибрати топку ми вже писали . А тепер поговоримо про те, на що звернути увагу при виборі комплектуючих для димоходу каміна.
Які бувають види димоходів
Димоходи в залежності від матеріалу виготовлення та способу установки бувають декількох видів. Найпоширеніші з них такі три:
Цегляний димар
Поширений для приватних будинків, особливо заміських дач.Такий димар для каміна виготовляють з повнотілої керамічної цегли марки М75 або М50 і нержавіючих труб товщиною не менше 1 мм
Перевагою цегляного димаря є довговічність і привабливий вигляд зовні, але він має і свої недоліки, зокрема ненадійність. У такому димоході є ймовірність перегорання з часом гильзованой труби, тому точно встановити гарантію на таку конструкцію неможливо.
Димар з нержавіючої сталі
Нержавіюча сталь - це сплав сталі з вмістом хрому, яка володіє високими антикорозійними властивостями. Такі димоходи можна використовувати для будь-яких опалювальних систем (промислові та побутові печі, каміни), які працюють на будь-якому виді палива.
Недоліком є те, що нержавіюча сталь володіє здатністю перегорати при високих температурах, що може призвести до виникнення пожежонебезпечної ситуації.
Димар з чорної котлової сталі
Димохідні системи із спеціальної котлової сталі - кращий варіант для камінних топок і печей. Труби та інші деталі димоходу виготовляються з аркушів жаростійкої чорної сталі товщиною 2,0 мм, пофарбованих термостійкою фарбою. Це дозволяє димоходу виконувати свою функцію навіть при безперервній подачі високих температур. Елементи сталевого димаря зварюються лазерною технологією, яка гарантує герметичність.
Такі димоходи встановлюють для нагрівальних приладів на твердому паливі, в тому числі на дровах. Їх основна перевага в тому, чорна котлова сталь здатна витримувати температуру вихлопних газів навіть до 1000°C.